Podziel się z nami swoją opinią!
Ubezpieczenia
Komentarze1

EMERYTURA

2018.04.24
EMERYTURA

Tym razem o EMERYTURZE …

Kto z nas wstając co rano do pracy nie myśli czasami … „jak mi się nie chce”, „chcę już emerytury”, „dlaczego nie urodziłem się Księciem”, „muszę wygrać w lotto”. Nawet jeśli lubimy naszą pracę, nawet jeśli zadowoleni jesteśmy z zarabianych pieniędzy, nawet gdy nasza praca satysfakcjonuje nas i rozwija to są takie dni gdy cieplej niż o teraźniejszości myślimy o naszej przyszłości. Rysujemy sobie wtedy obrazy spokojnego, dostatniego życia, bez pośpiechu, bez stresu, życia w którym możemy wiele a nie musimy już nic. Przyszłość na pewno czeka, jest w niej miejsce dla każdego z nas jednak to od nas, od podjętych tu i teraz decyzji zależy, czy w jesieni życie zasiądziemy w pierwszym rzędzie czy w dalszą drogę ruszymy pierwszą klasą czy raczej zostaną nam miejsca stojące w podrzędnym środku transportu. Przy obecnej długości życia emerytura to średnio 20 lat, 20 lat w których korzystać będziemy z tego co w okresie produkcyjnym udało nam się pozyskać. Rodzajów zabezpieczeń jest wiele, pomysłów i koncepcji na naszą emeryturę wypłacaną przez ZUS również, jednak nic na tyle konkretnego i przejrzystego by zagwarantować nam dziś „coś” z czego będziemy korzystać w przyszłości.

W PZU mamy doskonałe rozwiązanie, które w dniu zawarcia umowy gwarantuje nam wypłatę po latach umówionej kwoty pieniędzy. „PZU Więcej niż Ochrona” to nic innego jak prosty i przejrzysty sposób na zapewnienie sobie oczekiwanej przez nas emerytury. ZUS zagwarantuje nam (wg obecnych symulacji) około 30% obecnie zarabianych pieniędzy. Zastanów się, czy 1/3 tego co masz teraz wystarczy by żyć? Rozumiem, chcesz więcej, każdy chce … Wyobraź sobie, że żeby przez 20 lat naszej emerytury, wypłacać sobie co miesiąc 1 000 pln, w dniu ukończenia 65 roku życia musisz mieć zgromadzony kapitał rzędu 240 000 pln … ile już masz na ten cel oszczędności?

Moi Drodzy, doskonale zdaję sobie sprawę, że myślenie o korzyściach odłożonych w czasie wymaga dużej determinacji. Jeśli jednak chcecie w ostatnich latach swojego życia nie być zmuszonym do dokonywania wyboru czy kupię lekarstwa czy zapłacę czynsz, jeśli chcecie uniknąć wielu podobnych dylematów i trudnych wyborów – zachęcam do skontaktowania się ze mną. Wspólnie przeanalizujemy bieżące potrzeby i możliwości, określimy cel na przyszłość oraz drogę, która do osiągnięcia celu doprowadzi. Zapewniam profesjonalne doradztwo, obsługę i co ważne gwarancje polskiej Firmy o ugruntowanej marce jaką jest PZU.

Najlepszego i do zobaczenia na naszych spotkaniach J

Darek Piernik

Dołącz do dyskusji

Komentarze1
Jacek 2018.05.02 23:00:31
Hehehe, świetny wpis :-) dowcipny, rzeczowy, słuszny! Fajny gość z tego Pana Darka ;-)
Wiadomość