Podziel się z nami swoją opinią!
Ubezpieczenia
Komentarze0

Z myślą o dziecku

2018.03.15

Masz dziecko, chciałbyś jakoś zabezpieczyć jego przyszłość. Obawiasz się, że gdy dorośnie, nie będzie Was stać, żeby mogło się usamodzielnić, ale najbardziej obawiasz się, że gdyby Tobie coś się stało, gdyby... no cóż, wypadki chodzą po ludziach i tego nie przewidzisz. Masz więc co najmniej trzy rozwiązania:
1. Nie robić nic, dalej się tym gryźć i ryzykować, że dziecko będzie zadane na czyjąś łaskę.
2. Zacząć odkładać pieniądze np na lokacie. Zanim dziecko dorośnie, ile odłożysz? Na co to wystarczy? A jeśli nie zdążysz? A jeśli jutro, za rok, za 5 lat będziesz miał wypadek?
3. Wykupić polisę. Jeśli jutro, za rok, za 5 lat będziesz miał wypadek, Twoje dziecko będzie zabezpieczone finansowo, będzie miało pieniądze na kształcenie się, czy mieszkanie.
Co prawda, gdy dziecko dorośnie, gdy skończy się Twoja polisa, gdy Ty szczęśliwie dożyjesz tego czasu, nie dostaniecie pieniędzy. Będziecie mieć siebie, zdrowie, wykształcenie, pracę. Dacie radę :)
Ewentualnie może to być opcja nieco droższa, dzięki której, prócz odszkodowania w razie śmierci, będzie jednak wypłata, gdy szczęśliwie dotrwacie do końca ubezpieczenia.
Nie ma idealnych rozwiązań. Musisz wybierać, a najgorszym wyborem jest: "nie myśleć o tym, jakoś to będzie, przecież nigdy jeszcze nic mi się nie stało"
Możesz do mnie zadzwonić, policzymy, opowiem dokładniej, zapytasz o to, co budzi Twoje obawy, jeśli będziesz chciał, zrobię ofertę, jeśli będziesz chciał, ubezpieczysz się.

Dołącz do dyskusji

Komentarze0
Wiadomość